Detoxikácia a Regenerácia

SZC Hippokrates ponúka ucelený program detoxikácie organizmu, ktorý pripravili odborní lekári a fyzioterapeuti na základe svojich bohatých skúseností s liečením ľudského tela a s regeneráciou jeho síl.

Ponúkané spôsoby detoxikácie a regenerácie:

 

 • Hydrocolon terapia- detoxikácia črevnou sprchou
 • Rôzne druhy masáží (klasická,lymfodrenážna, aromatouch)
 • Infúzna terapia vysokodávkovým vit. C
 • Oxygenoterapia
 • Výživové doplnky a čaje s detoxikačným účinkom

Kto sa o Vás postará?

Nikola Matiesková

Nikola Matiesková

Fyzioterapeut

Diplomovaný fyzioterapeut s päť ročnými skúsenosťami a praxou. Špecializuje sa na mäkké techniky, reflexnú masáž a manuálnu lymfodrenáž so skvelými výsledkami.

Hydrocolon terapia

Detoxikácia a Regenerácia, hydrocolon terapia, detoxikácia črevnou sprchou, črevná sprcha, alternatívna liečba, črevná sprcha Bratislava, alternatívna liečba Bratislava,
Detoxikácia a Regenerácia, hydrocolon terapia, detoxikácia črevnou sprchou, črevná sprcha, alternatívna liečba,

Črevnú sprchu môže absolvovať každý zdravý človek ako súčasť pravidelnej detoxikácie raz až dvakrát do roka, chorí pacienti by si mali pred jej využitím vždy vyžiadať konzultáciu s lekárom. Možno ju zaradiť do svojho celoročného rituálu udržiavania zdravia a kvality imunitného systému. Preventívne sa ju neodporúča robiť viac ako dvakrát do roka (samozrejme, môžu byť výnimky, ktoré ale vyžadujú spoluprácu lekára). Po mojej skúsenosti som črevnú sprchu začala s dobrým svedomím odporúčať svojim pacientom ako súčasť liečby. Črevná sprcha sa nám veľmi osvedčila napríklad pri liečbe chronických bolestí hlavy, ťažkých migrén a bolestí pohybového aparátu. Stávalo sa, že lieky pacientovi nezaberali, no po črevnej sprche začali pôsobiť. Nežiaduce účinky nenastanú, pokiaľ sa dodržia kontraindikácie črevnej sprchy, to znamená, že daný človek mohol črevnú sprchu absolvovať. Po črevnej sprche odporúčame vhodné probiotiká. Máme však také skúsenosti, že aj pokiaľ sa probiotiká nepodajú, žiadne tráviace problémy sa neobjavia. Po črevnej sprche nemusíte, ale môžete cítiť zmenu k lepšiemu. Všetko závisí od vášho postoja, životosprávy a aktuálneho zdravotného stavu.

MUDr. Ester Točíková,MBA

! Deťom a mladistvým do 18 rokov črevnú sprchu neposkytujeme !

Liečebné masáže

 1. Klasická masáž je súbor masérskych hmatov na tele klienta za účelom uvoľnenia. Masáž podporuje  prekrvenie, čo spôsobí lepšiu výživu tkanív. Klasická masáž udržuje svaly v dobrej kondícii a uvoľňuje chrbticu
 2. Manuálna lymfodrenáž je hmatová technika, ktorá pomáha správnemu toku a odvádzaniu lymfy. Jej hlavný terapeutický význam spočíva v odstraňovaní lymfatických opuchov (lymfedém). Lymfodrenáž má význam nielen terapeutický, ale aj preventívny. Aplikuje sa pri celkovej únave, pomáha tiež pri detoxikácii organizmu.
 3. Reflexná masáž sa vykonáva s cieľom odstrániť chorobné zmeny na koži a v tkanivách. Liečebný účinok dosahujeme prostredníctvom nervových spojov cez reflexné oblúky. Masáž pôsobí na nervový systém, ktorý je hlavným riadiacim systémom v organizme človeka. Masáž sa vykonáva čo najviac do hĺbky na holé telo na sucho bez použitia oleja, alebo iných masážnych emulzií. Môže byť preto bolestivejšia, no jej účinok je výborný.
 4. Antimigrénová masáž  je vhodná pri bolestiach hlavy a migrénach. Hlavným cieľom je zníženie svalového napätia pomocou osvedčených masážnych techník na na ramenách, šiji, hlave a tvári.
Detoxikácia a Regenerácia, masaz, masáž, liečebná masáž, Reflexná masáž, Aromatouch masáž, Manuálna lymfodrenáž, Klasická masáž,

Infúzna liečba vysokodávkovým vitamínom C

Prečo potrebujeme vitamín C?

Na rozdiel od mnohých cicavcov si ľudský organizmus nie je schopný vyrobiť vitamín C. Preto je nevyhnutné, prijímať túto životne potrebnú látku v potrave. Potrebujeme ju nevyhnutne preto, aby v ľudskom organizme prebiehalo mnoho dôležitých procesov ako napr. tvorba kolagénu, hojenie rán, obranný mechanizmus proti stresu a mnoho ďalších.

Jeho nedostatok okrem iného predstavuje rizikový faktor vzniku onkologických ochorení.Vitamín C je vo vode rozpustný vitamín, ktorý sa vstrebáva do krvi priamo v hornej a strednej časti tenkého čreva. Pokiaľ je vitamín C podaný v dávke do 200 mg, vstrebe sa na 100 %. Pri podaní vyšších dávok jeho resorpcia klesá. V stene tenkého čreva je molekulárny aktívny systém prenášačov, ktoré zabezpečujú vstrebávanie vitamínu C do krvi. Týchto prenášačov je obmedzené množstvo, z čoho vyplýva, že aj keď užijeme veľkú dávku vitamínu C ústami, do krvi sa dostane len obmedzené množstvo.

Súčasné literárne údaje uvádzajú, že telo moderného človeka je viac-menej v trvalom stave oxidatívneho stresu.

Na odstraňovanie voľných radikálov slúžia antioxidanty, medzi ktorými vyniká práve vitamín C. Takto sa vitamín C spotrebováva vo väčšom množstve, jeho koncentrácia sa znižuje a organizmus sa začne nachádzať v stave hypovitaminózy. Dodanie vitamínu C infúzne s následnou dostatočnou plazmatickou koncentráciou, vyrovnáva a normalizuje tento stav, čo vedie k postupnému vyliečeniu organizmu.

Ambulantná infúzna jednotka

Pri akých problémoch sa odporúča :

 • pri stresových situáciách
 • v období psychickej záťaže či fyzickej námahy
 • pri opakovaných infekciách
 • pri alergiách rôzneho typu
 • metabolický syndróm (obezita, vysoký krvný tlak, cukrovka)
 • pri reumatických chorobách charakterizovaných napr. bolesťami kĺbov
 • pri autoimunitných ochoreniach
 • pri nádorových ochoreniach, avšak iba so súhlasom onkológa

Kontraindikácie:

 • precitlivenosť na kyselinu askorbovú
 • ochorenie alebo predispozícia na ochorenie obličkových kameňov
 • ochorenia talasémia, hemochromatóza, sideroblastická anémia

Oxygenoterapia

 

Oxygenoterapia je liečebná a regeneračná metóda založená na inhalovaní zvýšených koncentrácii kyslíka. Psychiatrická ambulancia, psychiater, psychiatrička, psychiater Bratislava, detská psychiatrická ambulancia,

⇒  Kyslík okysličuje krv, a tá dodáva potrebné živiny do celého tela
⇒ Veľmi priaznivo ovplyvňuje  psychickú kondíciu, posilňuje imunitný systém a spomaľuje procesy starnutia.
⇒ Využívame je aj ako doplnkovú terapiu k iným bprocedúram,
⇒ Vhodná je v období nadmerného stresu či po masáži.
'
SlovakiaEnglish